петок, 18 август 2017  |  Вести денес: 42

Десет сообраќајки во Скопје, едно лице тешко повредено

Сообраќајната полиција во текот не вчерашниот ден издала 26 прекршочни платни налози и 97 мандатни платни налози

policija-lenta

Поврзани вести

Едно лице се здобило со тешки телесни повреди, девет со полесни, а во четири е причинета материјална штета во вкупно 10 сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје.

Во текот на вчерашниот ден од страна на сообраќајната полиција откриени се поголем број на прекршоци. Сообраќајната полиција во текот не вчерашниот ден издала 26 прекршочни платни налози и 97 мандатни платни налози за сторени прекршоци од областа на сообраќајот.

Со специјалното возило „пајак“ отстранети се вкупно 64 возила.

Најчитани вести