недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 43

Десет сообраќајки за 24 часа во Скопје

soobrakajki

Поврзани вести

Вкупно десет сообраќајки се случиле во изминатите 24 часа на подрачјето на Скопје.

Во две несреќи со тешка телесна повреда се здобиле двајца пешаци. Во други три сообраќајки полесно се повредени возач на патничко моторно возило, двајца возачи на товарно моторно возило, двајца сопатници и еден велосипедист.

Извршен е увид и во пет соообраќајни незгоди со последица материјална штета.

 

Најчитани вести