среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Десет совети што ќе доведат до експлозија на страстите

seks-i-ljubav-02

Поврзани вести

Овие десет совети ќе доведат до експлозија на страстите во постелата. За квалитетен секс се потребни многу работи, но најважно е меѓу партнерите да постои хемија.

Се останато може да се изгради со помош на овие совети:

  • Ако не кажете што сакате, неможете да се жалите дека не го добивате;
  • Ако глумите оргазам, сексот нема да се поправи;
  • Мажот што мисли само на себе, не би требало да биде во вашата постела;
  • Бучавата за време на сексот е добра – ако ви се вреска, врескајте;
  • Никој нема да мисли дека сте луди ако барате нешто перверзно;
  • Валканите разговори се одлични ако се опуштите и им дадеете шанса;
  • Ако тој незнае што да прави со рацете, најпаметно е самите да му покажете;
  • Оној што оди веднаш на „задниот влез“ без да праша, мисли само на себе;
  • Мажите не го забележуваат целулитот;
  • Ако тој се сврти на другата страна и сака да спие, тоа не значи дека не ве сака.

Најчитани вести