понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 1

Десет ученици повредени при напад во гимназија во Турција

ucenici

Последни вести

Десет ученици се повредени попладнево кога група непознати лица вооружени со ножеви извршија напад врз присутните во една гимназија во југоисточниот турски округ Батман, јави ТАСС.

Повредените ученици, кои се на возраст од 14 и 15 години, според телевизијата НТВ, се вон животна опасност.

Веднаш по инцидентот сите напаѓачи успеала да побегнат.

Турската полицијата започна истрага за нападот.

Најчитани вести