четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Десетици уапсени за нападите во Париз

Десетици уапсени за нападите во Париз.На тероторијата на Франција во моментов се спроведуваат антитерористички акции, по координираните џихадистички напади во Париз во кој животот го загубија 129 лица, а стотици други беа повредени.

apsenje-francija-2

Поврзани вести

Десетици уапсени за нападите во Париз.На тероторијата на Франција во моментов се спроведуваат антитерористички акции, по координираните џихадистички напади во Париз во кој животот го загубија 129 лица, а стотици други беа повредени, пренесува „Раша Тудеј“.

Во моментов…

Најчитани вести