понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Десетици убиени во нови напади на „Боко харам“ во Нигерија

boko-haram

Поврзани вести

Десетици лица беа убиени во нови напади на нигериската исламистичка група „Боко харам“ во североисточниот дел на земјата, соопштија очевидци и полицијата, објави МИА.

Четириесет и три лица биле убиени во четири села во државата Борно, изјавија очевидци. „Боко харам“ уби најмалку 600 лица по стапувањето на должност на новиот нигериски претседател Мухамаду Бухари на 29 мај.

Најчитани вести