недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Дешамп веќе покажа бело знаме

dider desamp

Поврзани вести

Актуелниот селектор на фудбалската репрезентација на Франција, Дидиер Дешамп ги разочара најверните фанови на “Галските петли” со изјавата дека неговиот тим не може да го освои победничкиот пехар на престојниот Мундијал во Бразил.

Франција ќе се натпреварува во група “Е” заедно со репрезентациите на Швајцарија, Хондурас и Еквадор.

„Има шест или седум репрезентации кои се во игра за светската титула, а меѓу нив не е репрезентацијата на Франција. За нас, најважно е да славиме во првиот натпревар од групната фаза, да ја победиме репрезентацијата на Хондурас на 15 јуни. Франција повеќе не е дел од светската елита, не сме дел од елитата во Европа. Јас сум реален и стојам чврсто на земја. Се надевам дека моите фудбалери ќе играат како што го одиграа вториот бараж натпревар против репрезентацијата на Украина”, изјави Дешамп.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести