четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Детали за нападот врз Алфите

Во сообраќајната незгода тројца полициски службеници здобиле со ТП и со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Ургентен центар.

alfi-640x366

Последни вести

На 09.09.2016 година околу 16 часот екипа на Алфа единицата пријавила дека на улica Ферид Бајрам го забележале А.Ќ., кој се бара за издржување казна затвор од 4 години со возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки.

Истиот не ја послушал нивната наредба да го запре возилото и со голема брзина се упатил кон нас.Железара. Екипата тргнала  во потрага по лицето и возилото, каде на улица Перо Наков  А.Ќ. со возилото удрил во автомобил „поло“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на МВР на РМ.

Во сообраќајната незгода тројца полициски службеници   здобиле со ТП и со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Ургентен центар.

Истите по укажаната лекарска помош се пуштени на домашно лекување.

Најчитани вести