четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Детали за нападот врз екипата на ТВ Сител

ivona_2

Последни вести

Двајца сниматели и уредничката на Вечер и ТВ Сител без никаков повод и причина вечерва биле нападнати од страна на насилни демонстранти. Оштетено било и службеното возило.

Новинарката Ивона Талевска ја раскажа голготата. Новинарската екипа прво била следена, а подоцна кога се обиделе да влезат во автомобилот биле физички нападнати.

Напаѓачите ги искршиле прозорците од автомобилот и ги нападнале новинарката и снимателите удирајќи ги.

На физичкиот напад претходеле навреди и закани кон новинарската екипа.

Имено, нападот го извршила група од десет – петнаесет напаѓачи, кои најверојатно биле под дејство на алкохол.

Најчитани вести