петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Детали за претепувањето на братот на српскиот премиер

aleksandar-vucic-andrej-vucic-foto-fonet-i-damir-dervisagic-1411902454-575953

Последни вести

Припадниците на Жандармеријата на Србија без никаква причин го претепале Андреј Вучиќ и тројца припадници на обезбедувањето на премиерот на Србија, пишува српски Курир, пренесува НетПрес.

Како што Курир неофицијално дознава, братот на премиерот е претепан кај Славија бидејќи сакал да го помине полицискиот кордон со своите телохранители.

„Пуштете ме да поминам немам намера ничиј живот да загрозувам“, рекол Андеј, а потоа полицајците започнале да го маваат.

Братот на премиерот и телохранителите се итно пренесени во Ургентната клиника.

Во моментов во Белград се одржува Геј парадата или Парада на гордоста и за безбедноста на учесниците во неа мобилизирани се повеќе од 7.000 полицајци

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести