Македонија

Детали за синоќешната престрелка пред ресторанот „Фурна“

Детали за синоќешната престрелка пред ресторанот „Фурна“

Околу 22.05 час на ул. „М.Т.Гологанов“ бб на паркингот на ресторанот „Фурна“ лицето М.Ј. (1976 ) од Прилеп било застрелано од непознато лице во моментот кога сакало да го вклучи својот џип „ПМВ порше кајен џип“ и да замине. Непознатото лице испукало два проектила од пиштол од засега непозната марка кон возилото, тие го пробиле совозачкото десно стакло, а излегло од возачката врата при што му нанело видлива повреда огреботина на ногата.

Повредениот го напуштил местото на настанот со своето ПМВ, заминал дома и заедно со сопругата по 40 минути од настанот се враќаат повторно на лице место и го пријавуваат настанот во полиција. На местото пронајдени се две чаури од НН калибар.

Причините за сега се непознати…