сабота, 29 јули 2017  |  Вести денес: 22

Детали за сообраќајката кај Охрид

Едно лице е пренесено во охридската болница и е со тешки телесни повреди, а во сообраќајката има и жртви.

soobra'ajka

Поврзани вести

Утрово во 8 часот, на потегот кај Мешеиште-Требениште се случи сообраќајна несреќа помеѓу две патички возила и едно товарно возило, информираат од СВР Охрид.

Во сообраќајката се повредени 4 лица и во моментов полициски и екипи од обвинителството вршат увид, информира Стефан Димовски, портпарол на СВР Охрид.

Сообраќајот на овој патен правец се пренасочува по локалните патишта.

Повеќе информации од СВР Охрид најавуваат во текот на денот.

А според неофицијланите информации кои Курир ги добива од терен, едно лице е пренесено во охридската болница и е со тешки телесни повреди, а во сообраќајката има и жртви.

soob

Најчитани вести