четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Детали за сообраќајката во која загина 24-годишна девојка од Скопје

Трагедија синоќа го зави Скопје во црно кога во 16 часот и 45 минути на регионалниот пат Скопје – Велес, во населбата „Гоце Делчев“, млад живот згасна во сообраќајка.

јурумлери

Поврзани вести

Според податоците кои денеска ги објави МВР, се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „Пежо Партнер“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 24-годишната Д.П. од селото Јурумлери која удрила во автобус „Лаз“ со скопски регистарски ознаки, управуван од страна на 32-годишниот скопјанец Т.П..

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила девојката која со возило на Итна медицинска помош била пренесена во Ургентен центар Скопје. И покрај напорите на лекарите, таа во 18 часот и 20 минути починала.

Увид на местото на настанот извршила екипа од полицијата. По наредба на Јавен обвинител на местото излегол обдуцент од институтот за судска медицина.

Најчитани вести