петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Детали за сообраќајката на патот Битола-Прилеп

soobrakajka.gif-500

Последни вести

На патот Битола–Прилеп, поточно кај надвозникот за с.Беранци вчера се случила сообраќајна незгода.

Во несреќата П.Ј.(58) од Скопје, управувајќи возило „Пежо 207“ со скопски регистарски ознаки изгубил контрола над истото и излетал од патот во нива.

Во незгодата со телесни повреди се здобил возачот и неговата сопруга П.Н.Ј.(57), додека сопатничката Цветанка П.(74) од Битола се здобила со тешки телесни повреди, при што починала во Клиничка болница Битола.

Најчитани вести