Македонија,Крими хроника

Детали за страшната сообраќајка кај Универзална

Детали за страшната сообраќајка кај Универзална

Тешка несреќа се случила синоќа во 23 часот и 10 минути на раскрсницата на улиците Костурски херои и Партизански одреди. До несреќата дошло кога „ауди“ со скопски регистарски таблици управуван од 22-годишниот Б.Д. од Скопје, удрил во пешакот Р.П. од Струмица, пренесува Прес24.

По ударот, пешакот бил пренесен во Ургентниот центар со тешки телесни повреди.