четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 53

Тројно убиство во Волково: Поранешен полицаец застрела две жени, па се самоуби

Мотивот за убиството најверојатно била недозволена љубов со ќерка односно внука на убиените.

Момче пронајдено мртов во Неготино

Момче пронајдено мртов во Неготино

Поврзани вести

Тројно убиство вечерва во Волково. Четириесет и петгодишен полицаец најпрво ги убил мајката и бабата на неговата љубовница, а потоа сам си пресудил.

Станува збор за мајката (60) и бабата (80) на неговата љубовница. Убиството се случило околу 19.15 часот, известува репортерот на ТВ Нова од терен.

На убиството му претходела расправија која завршила трагично.

-Мотивот за убиството најверојатно била недозволена љубов со ќерка односно внука на убиените, објави Телма.

Во скопско Волково забележливо е и силно полициско присуство, кое го обезбедува местото на убиството и ја спроведува истрагата за злосторстовото

-Убиството е пријавено во 19 часот и 40 минути, велат од полицијата.

Полициска екипа е излезена на терен.

Најчитани вести