вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Детали за убиството во Ченто: Пукано со автоматско оружје во автомобил

Нема податоци за убиениот, истрагата во тек.

pistol

Поврзани вести

Истрели од автоматско оружје доцна синоќа ја потресоа скопската населба Ченто. По кратко време полицијата соопшти дека е убиено едно лице.

Според првичните информации убиството се случи околу 22.30 часот на улицата Алија Авдовиќ во скопската населба Ченто, во близина на црквата Свети Ѓоргија.

Неофицијално, две непознати лица, со автоматско оружје пукале во автомобил „мерцедес“, во кој е пронајден убиениот.

Засега нема податоци за идентитетот на жртвата, ниту за мотивот за убиството.

Полицијата работи на случајот, повеќе детали во текот на денот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести