Македонија,Крими хроника

Детали за убиството во Љуботен

Детали за убиството во Љуботен

Полицијата трага по лице осомничено за вчерашното убиство во скопско Љуботен, пишува „Курир“.

Според најновите информации, за убиството се сомничи 2- годишно момче кое во моментов се наоѓа во бегство.

Убиството, според официјални информации од МВР, се случило околу 21 часот во Љуботен кога со огнено оружје смртно бил застрелан 31-годишниот Џаваир Мурати од село Раштански пат.

Истиот бил пренесен во ГОБ „Наум Охридски“ каде била констатирана смрт.

Полицијата интензивно трага по убиецот.

фото: Бриф