петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Детали за убиството во Љуботен

policija_znak_BRIF-610x400_2014108154428

Последни вести

Полицијата трага по лице осомничено за вчерашното убиство во скопско Љуботен, пишува „Курир“.

Според најновите информации, за убиството се сомничи 2- годишно момче кое во моментов се наоѓа во бегство.

Убиството, според официјални информации од МВР, се случило околу 21 часот во Љуботен кога со огнено оружје смртно бил застрелан 31-годишниот Џаваир Мурати од село Раштански пат.

Истиот бил пренесен во ГОБ „Наум Охридски“ каде била констатирана смрт.

Полицијата интензивно трага по убиецот.

фото: Бриф

Најчитани вести