среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Дете-џихадист застрела двајца Руси

hhororoo

Последни вести

Џихадистичката група „Исламска држава“ објави видео запис на кој е прикажано мало момче како егзекутира со пиштол двајца мажи, обвинети дека работат за руските разузнавачки служби, пренесе БТА.

Седумминутното видео покажува двајца мажи клекнати на колена, кои се застрелани од дете од десетина години, по распитот во кој тие се обвинети за обид да се инфилтрираат во ИД во Сирија.

Најчитани вести