четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Дете киднапирано од својот дом во Скопје

kidnapiranje

Поврзани вести

Двајца маскирани разбојници во попладневните часови киднапирале 12 годишно момче, откако претходно насилно провалиле во станот во кое живеело во близина на комплексот Чаирчанка.

Порталот коха.мк пренесува дека во моментот на киднапирањето во станот се наоѓал помалиот брат на киднапираното момче. Блокирана е целата област од страна на полицијата а запрен е и сообраќајот на Цветан Димов. Официјално полицијата се уште го нема потврдено случајот, a забележано е големо присуство на насобрани граѓани на самото место.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести