сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 11

Дете од Сирија почина во Прешево

dete

Последни вести

Двегодишно дете од Сирија, кое патувало со родителите и поширокото семејство починало денеска во Прешево, пренесува Танјуг.

Момчето имало вродена срцева маана и Даунов синдром, а починало утрово околу 4 часот.

Поради проблеми со срцето укажана му е медицинска  помош во амбулантата во прифатниот центар, повикана е Брза помош, но детето на пат кон болницата во Врање починало.

Детето е погребано утринава во Прешево, а родителите и семејството го продолжиле патувањето кон Шид.

Најчитани вести