понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Дете остана без рака поради петарда

rakaaaaaaa

Последни вести

Шестгодишно момче од Хрватска доби опасна повреда додека пукал петарди во својот двор.

Младото момче се повредило во моментот кога пукнала петардата која ја пронашол во дворот. Од експлозијата скршени му биле коските на раката, па веднаш бил однесен во болница.

По брзата медицинска помош момчето е пуштено на домашно лекување.

Најчитани вести