петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Дете прегазено на патот кон Злокуќани

Гранитни плочи паднале врз работници во Прилеп

Гранитни плочи паднале врз работници во Прилеп

Последни вести

Дете било прегазено од автомобил марка „мерцедес“ попладнево околу 18:30 на улицата „Скупи“ на патот кон Злокуќани.

Од МВР ги потврдуваат информациите и посочуваат дека според првичните информации станува збор за дете.

Прегазеното дете веднаш е пренесено во Ургентниот центар, а за неговата здравствена состојба се уште нема информации.

Извор: Република

Најчитани вести