четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 41

Дете преживеа воен напад во Сирија (ВОЗНЕМИРУВЧКО ВИДЕО)

Момчето Омран Дакнеееш е на возраст од пет години. Тоа синоќа било доведено во болницата „М10“, веднаш по воздушниот напад врз квартот Катерџи, што е под контрола на бунтовниците.

detence-potresno-640x427

Поврзани вести

Тој беше извлечен под урнатините на една станбена зграда, во Алепо, која била урната од лансирана ракета, момчето беше пронајдено целото во крв и со многу длабоки рани.

Според лекар од Алепо, момчето Омран Дакнеееш е на возраст од пет години. Тоа синоќа било доведено во болницата „М10“, веднаш по воздушниот напад врз квартот Катерџи, што е под контрола на бунтовниците. Детето имало рана на главата, но без трауми на мозокот и подоцна било отпуштено од болницата.

На видеото, кое го допре и го растажи целиот свет, се гледа Омер како седи на столче, натажен и целиот во крв.

Видеото беше првпат објавено пред неколку часа на Твитер, а овде можете да го погледнете:

Најчитани вести