сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Дете украло 6.000 евра од своите родители

krazba2

Поврзани вести

Дете од Тиват украло шест илјади евра од своите родител, кои потоа ги поделил со своите другарчиња.

Црногорската полиција по затворањето на случајот, поднела посебен извештај против четиринаесетгодишната М.Р. од Тиват која го поттикнувало детето да ги земе парите.

Постои сомневање дека М.Р. го направила ова кривично дело , така што заедно со уште едно друго дете, го поттикнувале нивниот другар да ги земе парите од своите родители.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести