Свет

Детектиран сигнал од црните кутии на авионот на „Иџипт Ер“

Детектиран сигнал од црните кутии на авионот на „Иџипт Ер“

Француски брод детектирал сигнали длабоко под Средоземното Море, за кои што се верува дека се од црните кутии на летот на „Иџипт Ер“MS804, пренесува „Раша Тудеј“.

Авионот се урна минатиот месец, а во несреќата загинаа 66 патници и членови на екипажот.

Авионот „Ербас А320“ се урна на 19-ти мај, околу 170 километри од брегот на Египет во Средоземното море. Авионот полета од аеродромот Шарл де Гол во Париз.