четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Детето и жената која се породи пред Гинекологија Чаир се добри

poraganje-cair

Последни вести

Жената која вчера се породи пред Гинекологија Чаир е во добра здравствена состојба. Добро е и бебето кое при породувањето во автомобилот паднало на бетонот.

Како што пренесе „Прес 24“, жената сама со автомобил дошла пред гинеколошко-акушерската клиника “Мајка Тереза и неможела да излезе од автомобилот. Иако луѓето кои се наоѓале во близина веднаш ги повикале докторите тие не излегле да и помогнат.

Директорот на болницата за  „здравство 24“ изјави дека ова е четврто породување на жената. Претходните три деца ги родила во домашни услови. Сега ја згрижиле и е во добра состојба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести