петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Детето кое со татко му беа сопнати од унгарската снимателка, излезе на терен со Кристијано Роналдо

Фудбалерот на Реал Мадрид Кристијано Роналдо излезе на терен пред мечот со Грaнада заедно со детето од Сирија, чиј татко го сопна снимателката од Унгарија.

Роналдо пред мечот со Гранада на терен го поведе и синчето на Сириецот кој беше сопнат од унгарска снимателка

Роналдо пред мечот со Гранада на терен го поведе и синчето на Сириецот кој беше сопнат од унгарска снимателка

Поврзани вести

Заид Абдул беше едно од децата кои потоа се сликаа со фудбалерите, а на натпреварот присуствуваше и неговиот татко Осама Абдул Мохсен и братот Мухамед.

Таткото на Заид е фудбалски тренер од Сирија, кој на пошироката јавност и стана познат кога го сопна снимателка на една унгарска телевизија додека со детето в раце се обидуваше да помине од Србија во Унгарија.

Најчитани вести