четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

„Детето ми умира, а лекарите не знаат што му е“

novak-kokorovic

Поврзани вести

Четиригодишниот Новак Кокоривиќ од Белград не реагира на лекови, има напади на епилепсија и мора итно да биде пренесен во Германија за што му се потребни 30.000 евра.

Неговите родители претходно загубиле ќеркичка кога имала две ипол годинки. И таа имала слични симптоми, но не се открило што и е.

Таткото бара помош од сите кои можат да помогнат за неовото синче да замине во Германија, да биде излекувано и да може да живее како секое друго дете.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести