четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 52

Детоксикација на телото за три дена

ovosje-i-zelencuk500

Последни вести

Доколку чувствувате дека на вашето тело му е потребна детоксикација, треба што побрзо да направите промена во начинот на исхрана.

Што се препорачува за време на детоксикацијата?

Овошје: Јаболка, грозје, киви, лимон, јагоди и круши

Зеленчук: Артичок, цвекло, брокула, зелка, морков, целер, зелена салата, коприва и кромид

Секое утро испијте една лажица мелено ленено семе потопено во чаша вода. За време на детоксикацијата избегнувајте го кафето и засладените овошни чаеви.

Најчитани вести