среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 27

Детската игра заврши со повреда: 15-годишник застрелан со пиштол

Петнасетгодишник заврши во болница, го застрела другарчето.

Залутан куршум оштети автомобил во Ѓорче Петров

Залутан куршум оштети автомобил во Ѓорче Петров

Поврзани вести

Детската игра во гостиварско заврши трагично. Играјќи си со пиштолот на татко си момче си го повреди другарчето.

Според информациите од полицијата, синоќа две деца, на возраст од 12 и 15 години си играле на улица во гостиварското село Горна Бањица.

За време на играта, помалото момче,  играјќи си со пиштолот на неговиот татко, кој го поседувал со дозвола, испукал куршум кон три години постарото другарче од соседството.

Од куршумот петнаесетгодишникот бил повреден во пределот на левата потколеница и натколеница, по што бил пренесен во гостиварската болница. Поради сериозноста на повредата е препратен во Клиничката болница во Скопје.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести