вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Девет гранати од Украина експлодираа на територијата на Русија

rusija_ukraina

Поврзани вести

Девет гранати од Украина експлодираа во рускиот регион Ростов, изјави портпаролот на службата на руските граничари во тоа подрачје Василиј Малајев.

Овие гранати експлодирале околу еден километар подалеку од селото Митјакинскаја, и биле испалени од соседна Украина.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести