вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Девет лица загинале при рушење на зграда во Индија

10062013203925_Mumbai zgrada

Поврзани вести

Девет лица загинале, а 25 се заробени во рушевините кога се срушила заграда од јужна Индија.

Најмалку 27 лица се извлечени од под рушевините, а погоолемиот број од жртвите се градежни работници. Меѓу настраданите има и случајни минувачи кои од силното невреме се засолниле на градилиштето.

Полицијата засега уапси две лица од градежната компанија кои биле одговорни за проектот за изградба.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести