среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Девет сообраќајки изминатово деноноќие во Скопје

soobrakajka

Поврзани вести

Девет сообраќајки се случиле во Скопје по текот на изминатите 24 часа. Од нив, седум се со последица материјална штета, а во две со полесни повреди се здобиле тројца возачи на возило и еден сопатник.

Се случиле уште пет незгоди со мала материјална штета во коишто е пополнет Европскиот извештај за случена сообраќајна незгода.

За денеска нема најавено вонредни настани со што се очекува сообраќајот да се одвива тековно и според постоечката сообраќајна регулатива.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести