петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ВИДЕО: Девет жртви во пукотница во црква во САД

napad

Поврзани вести

Девет луѓе се убиени во пукотница во црква во афроамериканска заедница во градот Чарлстон во Јужна Каролина.

Засега непознат човек отворил оган врз верници во црквата.

Еден човек е ранет и пренесен во болница. Шефот на полицијата на Чарлстон, Грегори Малан изјави дека станува збор за криминален чин предизвикан од омраза, извршен од расистички побуди.

Полицијата е во потрага по момче на возраст од 21 година.

Најчитани вести