вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Девет жртви во судар на воз и минибус во Турција

Несреќата се случила денска, во близина на градот Мерсин.

voz

Поврзани вести

Во судар на воз и минибус во Турција, загинаа најмалку девет лица, а неколку се повредени, јавуваат турските медиуми.

Несреќата се случила денска, во близина на градот Мерсин.
Возот се движел од Мерсин кон градот Адана, додека минибусот превезувал работници.

Причините за несреќата се’ уште не се утврдени.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести