Македонија,Крими хроника

Деветнаесегодишно момче загина кај Тетово

Деветнаесегодишно момче загина кај Тетово

Деветнаесетгодишниот Егзон Ц. загина во тешка сообраќајка која се случи утрово во Тетово.

Сообраќајката се случила кај клучката Југ, кога возило „тојота” излетало од патот.

Четири лица биле повредени и пренесени во тетовската болница.