среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Деветто коло од македонската кугларска лига

bowling

Последни вести

Утре ќе се одриграат натпреварите во деветтото коло од македонската кугларска лига.
Најинтересен ќе биде натпреварот помеѓу екипите на Работнички и ГТЦ, каде во директен дуел ќе се борат за второто место во табелата.

Во рамките на деветтото коло ќе се одиграат следните натпревари:

Империјал Тобако – Вардар 2014 – почеток 10 часот, куглана “Мусандра” (патеки 1-4), ГТЦ Скопје
Адинг 18 Август Хераклеа – почеток 10 часот, куглана “Мусандра” (патеки 5-8), ГТЦ Скопје
Македонија – Макпетрол – почеток 13 часот, куглана “Мусандра” (патеки 1-4), ГТЦ Скопје
Работнички – ГТЦ – почеток 13 часот, куглана “Мусандра”, ГТЦ Скопје (патеки 5-8)

Најчитани вести