четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Девојче од Белград се бори за живот – ја удрил автомобил додека бркала Покемони

ambulantna_kola

Последни вести

Тринаесетгодишно девојче од Белград вчера беше удрено од автомобил, додека „бркала Покемони“.

Девојчето веднаш по ударот било сместено на Универзитетската детска клиника, на одделението за интензивна нега на хирургија.

Според првичните информации кои ги пренесуваат медиумите во Србија, таа се здобила со тешки телесни повреди.

Тринаесет годишното девојче, не гледајки каде се движи во потрагата по својот омилен лик од оваа популарна игра истрчала на коловозот кога на неа налетал автомобил.

Најчитани вести