петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 39

Девојче од Куманово му побегна на педофил

Девојчето било во посета на роднините во Свети Николе и додека вечерта се возела со велисипед низ градот, пред не излегол К.Т., набрзина ги соблекол шорцевите и и го покажал својот полов орган.

manijak-devojcica-640x361

Последни вести

Роднините на 15-годишно девојче од Куманово, поднесоа кривична пријава против К.Т. (28) жител на Свети Николе поради блудничење над малолетничка.

Имено, девојчето било во посета на роднините во Свети Николе и додека вечерта се возела со велисипед низ градот, пред не излегол К.Т., набрзина ги соблекол шорцевите и и го покажал својот полов орган.

Исплашеното девојче со сета сила ги стиснала педалите од велосипедот и успеала да му побегне на педофилот.

Штом си дошла дома, својата приказна им ра раскажала на роднините кои веднаш случајот го пријавиле во полиција.

Инспекторите набрзо го пронајдоа натрапникот и го приведоа во полициска станица. Тука во присуство на претставник од Центарот за социјална работи од Свети Николе довојчето од Куманово ги препознало човекот што се соблекол пред неа.

Најчитани вести