понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Девојче погодено од куршум додека играло во дворот

Вчера околу 16 часот во ГОБ„Св.Наум Охридски“-Скопје, бил донесен0 повредено девојче А.М.(2006) од село Брњарци-Скопје

Девојче погодено од куршум додека играло во дворот

Девојче погодено од куршум додека играло во дворот

Последни вести

Вчера во ГОБ„Св.Наум Охридски“-Скопје, бил донесен0 повредено девојче А.М.(2006) од село Брњарци-Скопје, со прострелна рана во пределот на рамото.

Настанот по кажување се случил на 4 август оклу 16 часот, кога сега веќе повреденото девојче си играло во дворот на семејната куќа.

По извршената интервенција зрното било извадено, а лицето задржано за понатамошно лекување.

Најчитани вести