сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 0

Девојче се качило на воз, оттогаш му нема трага

полиција

Поврзани вести

Вчеравечер во 23.15 часот во полициската станица во Прилеп, вработен во Центарот за социјални работи пријавил дека тринаесетгодишно девојче, кое со барање на Министерот за труд и социјална работа е доделена на семејство во Прилеп, излегло од дома и истиот ден во 22.00 часот се јавила на мајка и дека со воз ќе оди во Охрид.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Најчитани вести