недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Девојче болно од рак: „Ако сум јас храбра, можете да бидете и вие“

Screenshot_245

Последни вести

Многумина од луѓето не се задоволни со својот живот или изглед и постојано се жалат како немаат пари, дека имаат мала плата, фризурата не им се допаѓа…

Истите тие додека го трошат времето на глупости забораваат дека во истиот момент во светот има луѓе кои се борат со тешки и неизлечиви болести.

Борбата со ракот никогаш не е лесна, но ова петгодишно девојче иако е потполно ќелаво, имала веќе три операции, поминала многу хемотерапии и ја чека уште една хируршка интервенција, сепак не губи надеж.

Слушнете ја приказната на ова храбро девојче, кое успева да најде забава дури и во најтешките моменти.

„Ако сум јас храбра, можете и вие да бидете“ – запомнете ги овие зборови на Хана.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести