четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Девојче му зготвила ручек со отров на својот постар сопруг

Младоженецот, заедно со тројцата пријатели кои се гостеле од храната што ја зготвила невестата, поради труење починале на трпезата.

shzs

Поврзани вести

Само неколку дена откако 14 годишно девојче од Нигерија присилно ја омажиле за 35-годишен маж, барајќи излез таа на сопругот му зготвила ручек  во кој ставила отров за стаорци.

Нејзиниот сопруг , за да ја прослави венчавката, на ручек ги повикал и пријателите.

Младоженецот, заедно со тројцата пријатели кои се гостеле од храната што ја зготвила невестата, поради труење починале на трпезата.

Девојката веројатно ќе биде обвинета за убиство.

Присилното мажење на девојките не е невообичаено во Нигерија, особено во северниот дел од земјава, каде што живеат повеќе мулслимани.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести