Македонија,Крими хроника

Девојче прегазено на Стража

Девојче прегазено на Стража

Сообраќајна несреќа се случила вчера попладне околу 18 часот, на магистралниот пат Гостивар-Кичево, на Стража, пред бензинската пумпа на „Лукоил“, пишува Пресс 24.

Дваесет и седум годишен албански државјанин И.Б. од Тирана  со автомобил „Опел астра“ со кичевски регистерски таблици удрил во 16-годишното девојче од Чегране.

Возачот на „Астрата“,  веднаш ја однел повредената малолетничка во гостиварската болница.