недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Девојка (21) пронајдена мртва кај тетовското село Сараќино

policija1-630x420_20131018211924

Последни вести

Мртва 21 годишна девојка утрово е пронајдена во тетовското село Сараќино.Портаролот на СВР Тетово Марјан Јосифоски потврдува дека утринава околу 10:30 часот во водите на Вардар е забележано женско безживотно тело, по што местото е веднаш обезбедено.

Станува збор за жителка на истото село, но нејзиниот идентитет се уште не се соопштува.

Повеќе детали се очекува да бидат познати по завршување на увидот кој е во тек.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести