понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Девојка исчезна во Сараево

missingvedrana

Последни вести

Ведрана Цуцо од Босна и Херцеговина последен пат е видена во трговскиот центар „Алта“ во Мариндвор, по што и се губи трага и се води за исчезната.

Таа е исчезната во Сараево, а живее во Тарчин.

Ведрана носела сини фармерки и кожна јакна во крем боја, а висока е околу 164 сантиметри, велат членовите на нејзиното семејство.

Како што велат тие, таа била повлечена девојка.

Нина, сестрата на Ведрана, вели дека пријавиле во Општина Хаџиќи, но бидејќи се работи за полнолетна личност, треба да се чекаат 48 часа пред да се започне истрага.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести