понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Девојка од Алјаска со своето пеење ги воодушеви Сараевци

peenje

Последни вести

Минувачите низ центарот на Сараево беа воодушевени од девојка која стоејќи на една од улиците изведуваше оперски арии.

Како што овбјавија босанските медиуми, девојката се вика Челзи и потекнува од американската сојузна држава Алјаска.

Снимка од неверојатната изведба на Челзи на аријата „O mio babbino caro“ од операта „Џани Скики“ на Џакомо Пучини, беше објавена на ЈуТјуб и за неколку дена се прошири на сите социјални мрежи.

Најчитани вести