Македонија,Крими хроника

Девојка од Скопје киднапирана среде бел ден

Девојка од Скопје киднапирана среде бел ден

Дваесет и пет годишната С.М. од Скопје вчера била киднапирана од врсник.

Како што денес информираат од полицијата, нејзината сестра пријавила околу 15:20 часот дека додека биле заедно ги пресретнал М.Ф. (25) од Скопје кој бил со автомобил.

Скопјанецот заканувајќи се со нож ја грабнал девојката околу  и заминал во непознат правец.

Полиијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот.