сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 21

Девојка од Србија исчезна во Лондон

kristina

Поврзани вести

Дваесетгодишната Кристина Фењсароши од Србија исчезна во Лондон пред повеќе од 30 часа.

Според исказите на нејзините пријатели, таа преку една агенција пред три недели заминала да работи во Лондон, а вчера не се појавила на работа и оттогаш и се губи секаква трага.

kristina1

-Цимерката со која е во Лондон се појавила на работа, но Кристина не. Ја побаравме на телефон, меѓутоа не е достапна. Деактивиран е и нејзиниот Фејсбук профил. Исплашени сме и молиме за помош, вели еден нејзин пријател.

kristina2

За случајот е известена и англиската полиција. Истрагата покажала дека девојката не е во ниту една болница, ниту пак ја поминала границата.

 

Најчитани вести